Titulok
Sleva až 20 % na všechny produkty se slevovým kódem "jaro20"
Doprava
Doprava zdarma při nákupu na 1 390 Kč

Jak vybrat tyčový vysavač?

Máte doma běžný vysavač s pryžovou hadicí, kterou táhnete za sebou a na každém rohu místnosti se zasekne? Navíc má krátký kabel a celý byt ani náhodou neposáváte najednou? Tradiční vysávání se postupně stává minulostí, zatímco tyčové vysavače získávají na popularitě. Uvažujete i vy nad koupí nového vysavače? Tento článek vám pomůže zorientovat se v nabídce a vybrat ten správný tyčový vysavač pro vaše potřeby.

Máte doma běžný vysavač s pryžovou hadicí, kterou táhnete za sebou a na každém rohu místnosti se zasekne? Navíc má krátký kabel a celý byt ani náhodou neposáváte najednou? Tradiční vysávání se postupně stává minulostí, zatímco tyčové vysavače získávají na popularitě. Uvažujete i vy nad koupí nového vysavače? Tento článek vám pomůže zorientovat se v nabídce a vybrat ten správný tyčový vysavač pro vás.

Jak fungují tyčové vysavače?

Tyčové vysavače jsou kompaktní a lehké. Jsou navrženy tak, aby byly pohodlné při používání a měly dostatek výkonu pro efektivní vysávání. Jejich design je často modulární, umožňující snadné skladování a manipulaci. Většina tyčových vysavačů je vybavena baterií, což znamená, že jsou bezdrátové. To zvyšuje jejich pohodlí a flexibilitu při používání, neboť se nemusíte obávat omezeného dosahu elektrického kabelu. Znáte výhody a nevýhody tyčových vysavačů?

Výhody tyčových vysavačů

 • Úplně praktický

Lehký a snadno ovladatelný design činí tyčové vysavače ideálními pomocníky pro rychlý úklid nebo čištění těžko dostupných míst.

 • Bez kabelů

Bez potřeby připojování k elektrické zásuvce můžete vysávat kdekoli bez omezení.

 • Multifunkční

Mnoho modelů kvalitních tyčových vysavačů je dodáváno s různými příslušenstvími a doplňky, což umožňuje vysávání různých povrchů a typů nečistot.

 • Flexibilita skladování

Díky kompaktnímu designu jsou tyčové vysavače snadno přenášetelné a skladovatelné.

Nevýhody tyčových vysavačů

 • Slabý výkon baterie

Některé modely mohou mít omezenou výdrž baterie, což může omezit dobu používání. Dejte si při výběru pozor a ověřte si kapacitu baterie vybraného tyčového vysavače.

 • Nedostatečný objem nádrže

Kvůli kompaktnímu designu může být objem nádrže na nečistoty omezen, což vyžaduje častější vyprazdňování. Dbejte na to při výběru tyčového vysavače.

 • Vysoká cena

Kvalitní tyčové vysavače mohou být často dražší než jejich tradiční protipóly. Ovšem častokrát jsou výkonnější, praktičtější a uživatelsky přijatelnější než tradiční modely vysavačů.

Typy tyčových vysavačů

Existují různé typy tyčových vysavačů, které se liší ve svých vlastnostech a dovednostech. Mezi nejběžnější patří:

 1. Bezdrátové tyčové vysavače. Díky zabudované baterii jsou flexibilní a velmi praktické.

 2. Tyčové vysavače s kabelem. Mají neomezenou výdrž, ale jsou vázány na přítomnost elektrické zásuvky, čímž ztrácejí svůj největší benefit.

 3. 2v1/3v1 tyčové vysavače. Kombinují funkce vysavače a ručního vysavače případně elektrického mopu. To z nich činí všestranný nástroj na čištění domácnosti.

Na co si dát pozor při výběru tyčového vysavače?

Při výběru tyčového vysavače je důležité zvážit několik klíčových faktorů:

 • dostatečný výkon pro čištění vašich podlah,
 • výdrž baterie, t.j. dobu, po kterou je schopen tyčový vysavač fungovat na jedno nabití,
 • příslušenství pro čištění různých povrchů a prostor,
 • hmotnost a ergonomie, která pomůže při manipulaci s tyčovým vysavačem.

Udržování a čištění tyčového vysavače

Pravidelná údržba je klíčová pro optimální výkon vašeho tyčového vysavače. Pokud je zanedbáte, může se stát, že výkon zařízení nebude optimální. Co všechno údržba tyčového vysavače zahrnuje?

 • Pravidelné vyprazdňování nádrže na prach. Vyprazdňujte nádržku po každém použití, abyste zabránili ucpávání a zachovali efektivní výkon.
 • Čištění a výměna filtrů pomáhá udržovat čistý výstup vzduchu a zabraňuje zhoršení výkonu.
 • Kontroly pohyblivých částí a jejich případná údržba mohou předcházet opotřebení.

Vyberte si tyčový vysavač, který vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu. S dostatečnou péčí a údržbou bude váš dům či byt vždy čistý.